İnisiyasyon

Kriya Yoga tekniği inisiyasyon ile başlayan bir sureç ile aktarılır. Teknik öğretilmeden önce, zihin , duyu organları ve tüm çakralar inisiyasyon işlemi ile arındırılır. İnisiyasyon ile çakraları ve duyu organları arındırılan ve bedeni bu tekniği yapmaya uyumlu hale getirilen öğrenci , hemen veya kısa bir süre sonra kozmik ısik, kozmik ses (AUM) ve kozmik titreşimi deneyimler. İnisiyasyon esnasında veya hemen akabinde başlayan bu deneyimler, meditasyonda kisinin daha kolay derinleşmesini sağlar.

İnisiyasyon sonrası , teknik öğretilir ve ardından Acharya rehberliğinde meditasyon yapılır. Yeni inisiye edilmiş Kriya uygulayıcısı için tekniği iyi kavramak adına en az uç meditasyon dersine katılması tavsiye edilir. Bu şekilde Kriyavan artık tekniği kendi başına uygulayabilir hale gelir.

İnisiyasyon, tekniğin aktarılmasının çok önemli bir basamağı olup, inisiye etmeye sadece Paramahansa Hariharananda veya Paramahansa Prajnananda tarafından kendilerine bu izin verilmiş Acharyalar  veya Swamiler yetkilidir.

Kriya Yoga International bünyesinde  yer alan Acharya  ve Swamileri görmek için aşağıdaki  linkleri tıklayınız.

Acharyalar

Swamiler